Oplatí sa mi čerpať dovolenku v roku 2022?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

aktuálne som na RD do 21. decembra, kedy bude mať dieťa 3 roky. Do konca roka budem čerpať dovolenku, a to od 22.12 do 31.12.2022. A mám dohodnutý nástup do práce 2.1.2023.

Ak by som nastupovala na ďalšiu MD v roku 2023, výpočet sa mi bude teda rátať z roku 2022 z dní, v ktorých čerpám dovolenku?

Oplatí sa mi skôr čerpať dovolenku v roku 2022 s tým, že mi to pomôže navýšiť výšku materského príspevku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste išli na MD v roku 2023, tak výpočet by sa počítal z tej dovolenky a počtu dní nemocenského poistenia. Tu by bol výpočet rovnaký.

Ak by Vám preplatili nevyčerpanú dovolenku, tak to by Vám navýšilo čiastku materskej. Preplatenie nevyčerpanej dovolenky sa však rieši pri ukončení pracovného pomeru.

Ak by Vám dali nejaké prémie k tej dovolenke, tak aj to by mohlo zvýšiť výšku materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka