Od 4. mesiaca sa plánujem zamestnať kvôli vyššej materskej. Bude to mať vplyv na tehotenské?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

som nezamestnaná od 01.06.2024 a predtým som pracovala 3 roky. Zistila som, že som tehotná a nárok na tehotenské mám z OL. Od 4. mesiaca sa plánujem zamestnať kvôli vyššej materskej. O tehotenské som žiadala po 13. týždni.

Bude to mať nejaký vplyv na tehotenské?

Keďže aktivujem nemocenské poistenie.

Čo je potrebné urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, tehotenské sa posúdilo zvlášť a nárok na materské sa posúdi nanovo.

Popri tehotenskom môžete mať aj iný príjem. Tehotenské môžete poberať súčasne aj s príjmom zo zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka