Od 1.9.2024 nastupujem do nového zamestnania a zistila som, že som tehotná. Z čoho sa mi vypočíta materská dávka?

Zodpovedané
14. aug 2024

Dobrý deň,

od 1.9.2024 nastupujem do nového zamestnania, ale som zistila, že som rizikovo tehotná. Zamestnávateľ ma poprosil, aby som pracovala aspoň počas mesiaca september. Následne pôjdem na PN až do nástupu na materskú dovolenku.

Z čoho sa mi vypočíta materská dávka?

Pred nástupom do tejto novej práce som pracovala od 1.4.2024 do 31.8.2024. A od 26.8.2022 - 31.12.203, takže podmienku 270 dní nemocenského poistenia splním.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa u nového zamestnávateľa bude platiť menej ako 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie je predchádzajúci kalendárny rok u iného predchádzajúceho zamestnávateľa, ak sa u tohto zamestnávateľa platilo nemocenské poistenie najmenej za 90 kalendárnych dní. Podľa všetkého z obdobia 1.4.2024 - 31.8.2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka