Nevznikol mi nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
Dnes o 11:18

Dobrý deň,

rada by som sa informovala, či budem mať nárok na tehotenský príspevok. Prvé zamestnanie som mala od 15.11.2023 do 18.1.2024 a následne som zamestnaná od 22.1.2024 až po súčasnosť.

Podľa lehotníka mi k 13. týždňu vychádza 177 dní, čiže by som mala spĺňať podmienku. Odoslala som však žiadosť elektronický (so súčasným zamestnaním) a až neskôr som si uvedomila, že potrebujem súbeh. Tak som zavolala na sociálku, kde mi bolo povedané, že nárok nemám a tú druhú žiadosť ani nemám podávať.

Je možné, že sa pani iba pomýlila?

Je pravda, že mi naozaj nevzniká nárok?

Je možné ešte odoslať dodatočne druhú žiadosť aj s prvým zamestnaním?

Termín pôrodu mám 23.2.2025 a 13. týždeň mi vychádza na 18.8.2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

stačilo podať žiadosť o tehotenské zo súčasného zamestnania. Mali by ste mať nárok na tehotenské, pokiaľ z predchádzajúceho zamestnania bolo odvádzané nemocenské poistenie (pracovný pomer, dohoda s pravidelným príjmom).
Nárok na tehotenské od 18.8.2024.

Predchádzajúce zamestnanie cca 64 dní, súčasný pracovný pomer 209 dní, čo je spolu viac ako 270 dní za posledné dva roky. Skúste sa informovať v SP ešte raz.

S prianím pekného dňa,
Lenka