Nesúhlasím so zmenou miesta výkonu práce. Môžem dostať výpoveď bez odstupného?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

pracujem pre veľkú spoločnosť. Chcú, aby som zmenila miesto výkonu práce a ja s tým nesúhlasím. Dodatok som nepodpísala. Mám týždeň na to, aby som sa rozhodla. Určite nebudem súhlasiť so zmenou miesta výkonu práce. Predpokladám, že stále budú trvať na zmene.

Čo by som mala robiť?

Aby sa vyhli vypovedi s odstupným, môžu mi dať výpoveď, že nespĺňam požiadavky?

Môžu mi dať aj iný dôvod, pri ktorom mi nemusí byť vyplatené odstupné?

Môžem takúto dohodu nepodpísať?

Pre firmu pracujem už 6 rokov a nikdy som nemala akýkoľvek problém. Len akonáhle nesúhlasím s prestupom, tak im to moc nevyhovuje a robím im tým problémy.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, ak by došlo k zmene dohodnutého miesta výkonu práce podľa pracovnej zmluvy a nebudete súhlasiť so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce, zamestnávateľ ukončí pracovný pomer s Vami výpoveďou na základe § 63 ods. 1 písm. a) bod 2 Zákonníka práce a vyplatí Vám odstupné viď. § 76 Zákonníka práce.
https://www.autora.sk/zz/2001/311/#63_Vpove_dan...
https://www.autora.sk/zz/2001/311/#76_Odstupn

Inú výpoveď nepodpisujte, nech je v nej presne uvedený § 63 ods. 1 písm. a bod 2 ZP.
§ 63 odsek 1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť
1. zrušuje alebo
2. premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka