Neschválený rodičovský príspevok pri neprijatí dieťaťa do škôlky. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
11. sep 2024

Dobrý deň,

dcéra mala 20.8.2024 3 roky nevzali mi ju do spadovej škôlky. Mám aj rozhodnutie zo škôlky. Bola som si podať žiadosť, ale stále som sa nedopracovala k výsledku. Na úrade práce mi bolo povedané, že na rozhodnutí zo škôlky nie je uvedený školský rok a žiadosť bola podaná 17.4.2024 a nie od 1.5.2024.

Ako mám postupovať?

Ja som dodala všetky potrebné materiály, ktoré chceli a stále nič.

Je to moja chyba?

Ďakujem

Dobrý deň,

citujem z priloženého linku:
AKÉ ROZHODNUTIE K NÁROKU NA RODIČOVSKÝ PRÍSPEVOK POTREBUJEM?
Zákon o rodičovskom príspevku vyžaduje predložiť len rozhodnutie o neprijatí dieťaťa do spádovej materskej školy podľa trvalého pobytu dieťaťa, a to na základe riadneho zápisu v mesiaci máj príslušného kalendárneho roka, v ktorom dieťa najneskôr do 31. augusta dovŕši 3 roky veku.
Rozhodnutie o neprijatí dieťaťa nemôže byť staršie ako 12 mesiacov. Jeho platnosť je na školský rok.
https://www.employment.gov.sk/sk/uvodna-stranka...

Určite je pre ÚPSVaR podstatné, aby na rozhodnutí zo škôlky bolo uvedené, že zápis prebehol v máji 2024 (aj keď žiadosť o prijatie do MŠ bola podaná skôr), aby bolo zrejmé, že sa to týka tohoto školského roka. Úplne ideálne, aby MŠ uviedla aj školský rok, ktorého sa vydané rozhodnutie týka.

S prianím pekného dňa,
Lenka