Nemáme dostatočný príjem na uplatnenie plnej sumy bonusu za obidve deti. Môžeme si bonus rozdeliť?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom daňového bonusu. S manželom máme 6-ročného a 8-ročného syna. Ani jeden z nás však nemá dostatočný príjem na uplatnenie plnej sumy bonusu za obidve deti.

Je možné spraviť to tak, že v DP budem žiadať daňový bonus za mesiace 1 - 6 a manžel za 7 - 12?

Berie sa vtedy do úvahy celá suma príjmu alebo len za dané mesiace?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte ako rodičia viac detí, na všetky deti si môže uplatniť nárok na daňový bonus len jeden z Vás.

T.j. v tom istom čase si deti podeliť medzi seba nemôžete, ale časť roka na všetky deti si môžete uplatniť vy, časť roka manžel. Môže to byť aj na také obdobie ako uvádzate. V DP sa na výpočet výšky DB berie celoročný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka