Nemám nárok na dávku v nezamestnanosti. Môžem ísť na PN, aby som nebola celkom bez príjmu?

Zodpovedané
14. júl 2024

Dobrý deň,

od 04/2022 - 9/2022 som bola na úrade práce a poberala dávku v nezamestnanosti. Od 10/2022 som zamestnaná na TPP. Teraz potrebujem byť doma a nie v práci, potrebujem dať výpoveď. Lenže nebudem mať odpracované 2 roky a nedostanem dávku v nezamestnanosti.

Je možné ísť na PN, aby som nebola celkom bez príjmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako zamestnanec môžete ísť na PN (pokiaľ máte zdravotné problémy). Ak sa ukončí pracovný pomer, tak ochranná lehota je štandartne 7 dní po skončení nemocenského poistenia - skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka