Nemám ešte PN a mám už ukončený pomer. Mám sa zaevidovať na úrade práce?

Zodpovedané
10. apr 2024

Dobrý deň,

pracovný pomer som ukončila 31.3.2024. Môj plán bol ísť na úrad práce, no 2.4.2024 som ochorela. Som v ochrannej lehote, mám nárok na PN. Najbližšie mám kontrolu 10.4.2024.

Čo s tým jedným dňom - 1.4.2024?

Nemám ešte PN a mám už ukončený pomer.

Mám sa ísť zaevidovať na úrad práce, či všetko mám riešiť až po ukončení PN?

Ak by som si náhodou našla prácu, môžem hneď po ukončení PN, napríklad k 10.4.2024 uzavrieť novú pracovnú zmluvu od 11.4.2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

jeden deň si doplatíte v zdravotnej poisťovni ako samoplatiteľ. Hneď po skončení PN môžete uzatvoriť novú pracovnú zmluvu, alebo sa zaevidovať na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka