Nedopatrením sme obidvaja poberali daňové bonusy na deti. Preratúva všetko ešte aj daňový úrad?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

my sme z tých rodičov, ktorí nedopatrením poberali obaja daňové bonusy na deti. Prišiel list z Finančnej správy na moje meno. Daňovníčka však opravné daňové priznanie spravila na manžela. Daňové priznanie je už podané a zaplatené len ako o tom viac rozmýšľam, či to nebude problém, že je to na manžela.

Mám pocit, že to vypočítala nesprávne.

Preratúva to ešte daňový úrad a je možnosť vrátenia EUR?

Ide o to, že manžel poberal v roku 2022 DB, ja som zmenila zamestnávateľa 10/22. Tam si aj zahlásila DB u účtovníčky na jej radu, že keďže budem viac zarábať. My sme mysleli, že automaticky sa to zruší u druhého rodiča, ale zistili sme, že to tak nefunguje. My sme vyplatili/vrátili za rok 2022 celý rok DB daňovému úradu.

Ďakujem

Dobrý deň,

keď už podával dodatočné DP manžel, tak mal vrátiť daňový bonus iba za tie mesiace, kedy ste poberali daňový bonus naraz obaja.

S prianím pekného dňa,
Lenka