Nebudem mať problémy pri výpočte dávky?

Zodpovedané
6. apr 2024

Dobrý deň,

dcéra bude mať 4.5.2024 (sobota) 3 roky. Som zamestnaná nepretržite od roku 2012, nikde som počas rd nepracovala. Aby mi vyšla maximálna dávka/podpora v nezamestnanosti, 1.5.2024 kvázi ukončím RD a 2.5.2024 nastúpim do práce s tým, že si tento deň a aj 3.5.2024 budem čerpať dovolenku. 3.5. ukončujem PP dohodou, zamestnanávateľ s týmto postupom súhlasí.

Nebude sobota 4.5.2024 problémom pri výpočte dávky?

Je to tak, že v podstate 1.5.2024 je posledným dňom RD, keďže od 2.5. čerpám dovolenku?

Plánujem sa hneď prvý možný pracovný deň hlásiť na úrade práce.

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedený postup je v poriadku, zamestnávateľ s ním súhlasí, dovolenka bude čerpaná pracovné dni. Rodičovská dovolenka sa môže ukončiť aj skôr, bez ohľadu na rodičovský príspevok.

Nie je možný súbeh rodičovského príspevku a dávky v nezamestnanosti. Dávka v nezamestnanosti bude vyplácaná až po dobratí RP (za máj), budete ju poberať celých 6 mesiacov len sa obdobie poberania posunie.

S prianím pekného dňa,
Lenka