Navýšim si materské, keď sa zamestnám na 3 mesiace a zamestnávateľ mi bude platiť najvyššie odvody?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

som tehotná, dátum pôrodu mi vychádza na marec. Som zamestnaná od 15.1.2024. Nezobrali mi dieťa do škôlky, takže budem chodiť do práce len do konca augusta. Od 1. septembra by som chcela nastúpiť na PN, ktorá bude trvať do polky októbra, aby som mala 270 dní nemocenského poistenia. Potom ukončím pracovný pomer.

Keď sa potom zamestnám na 3 mesiace u nového zamestnávateľa a bude mi platiť najvyššie odvody, bude sa mi materské vypočítavať z tohto nového zamestnania?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, je to možné. Uplatníte si materské zo zamestnania z nového TPP. Je potrebné, aby ste u nového zamestnávateľa mali odvedené nemocenské poistenie za viac ako 90 dní, bez dní na prípadnej PN. Sociálna poisťovňa by sa mohla zaoberať tým, či nešlo o účelovosť.

S prianím pekného dňa,
Lenka