Našla som si prácu, kde si budem platiť dobrovoľné poistenie. Bude sa mi niečo rátať do výpočtu materského?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

v 2/2024 som začala pracovať na TPP. V marci som otehotnela a viem, že mi nevznikne nárok na materskú, keďže nespĺňam 270 dní nemocenského poistenia. Našla som si ešte jednu prácu, kde si budem platiť dobrovoľné poistenie.

Bude sa mi niečo z toho rátať?

Predtým som pracovala len na dohodu v potravinách.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

našla som si prácu, kde si budem platiť dobrovoľné poistenie = neporozumela som presný význam tejto vety. Pokiaľ sa Vám bude odvádzať nemocenské poistenie z druhej práce, spoločné dni z tejto práce a z TPP sa môžu započítať 2x.

Ak ste mali dohodu s pravidelným príjmom (boli z dohody odvádzané aj nemocenské poistenia), aj tieto dni sa započítajú, pokiaľ dohoda bude spadať do posudzovaného obdobia = posledné dva roky pred pôrodom.

S prianím pekného dňa,
Lenka