Nárok na materskú z dvoch trvalých pracovných pomerov a dohody. Ako postupovať?

Zodpovedané
16. júl 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskom príspevku z TPP. Zároveň mám uzatvorenú dohodu u iného zamestnávateľa (od skončenia MD) - trvá viac ako rok. Uvažujeme nad ďalším bábätkom.

Ak by mi však dohodu po ročnej lehote viac neobnovili, mohlo by nastať hluché obdobie 2 - 3 mesiace medzi ukončením dohody a nástupom na MD.

Mala by som aj tak nárok na materskú z pôvodného TPP, kde budem v tom čase na RP a aj z tejto už ukončenej dohody?

Ak by som náhodou počas tehotenstva musela skôr nastúpiť na PN pred začatím MD a ukončili by mi danú dohodu, mala by som nárok na materské z nej aj napriek tomu?

Je tam nejaká lehota?

Ďakujem

Dobrý deň,

o materské by ste požiadali iba u prvého zamestnávateľa, ak by už u druhého zamestnávateľa bola dohoda ku dňu podania žiadosti o materské ukončená.

Ochranná lehota už z ukončenej dohody sa neuplatní, nakoľko budete mať ešte iné aktívne nemocenské poistenie - TPP, z ktorého ste teraz na RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka