Na prvé dieťa poberám rodičovský a zároveň pracujem. Ráta sa mi toto obdobie do prípadnej ďalšej materskej?

Zodpovedané
13. júl 2024

Dobrý deň,

s prvým dieťaťom som nemala materskú. Mala som iba rodičovský príspevok, ktorý stále poberám a pracujem.

Ráta sa mi to obdobie do prípadnej ďalšej materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pokiaľ pracovný pomer trvá a pracujete, je to v poriadku. Ak by ste boli na rodičovskej dovolenke, nepracovali a iba poberali rodičovský príspevok, ale pracovný pomer by stále trval, aj toto obdobie by sa započítalo, ak by to bolo potrebné.

S prianím pekného dňa,
Lenka