Na koľko dní dovolenky mám nárok?

Zodpovedané
16. sep 2024

Dobrý deň,

prosím o radu pri výpočte dovolenky počas MD a RD. Ročník narodenia 1991.

Od 7.10.2021 do 24.2.2022 PN (zostatok dovolenky 9,5 dňa z celkového nároku 20).
Od 25.2.2022 - 20.10.2022 MD.
21.10.2022 - 31.8.2024 RD.
1.9.2024 nástup do zamestnania.

Aký mám nárok na dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na dovolenku máte aj počas materskej dovolenky. Počas rodičovskej dovolenky už nie. Dovolenka sa za neodpracovaných prvých 100 dní sa kráti o 1/12, za ďalších 21 dní ďalšia 1/12.

Rok 2021 máte celoročný nárok na dovolenku. Záleží koľko ste čerpali dovolenky, uvádzate, že zostalo 9,5 dňa.

Rok 2022 ste na PN a RD boli 86 pracovných dní, čo je menej ako 100, tým pádom máte nárok na celoročnú dovolenku. Dovolenka sa Vám môže ešte prepočítavať podľa dátumu počtu dní trvalej starostlivosti o dieťa, ak ste túto skutočnosť písomne oznámili zamestnávateľovi.
Rok 2023 = 0, nakoľko ste boli iba na RD.
Rok 2024 = záleží koľko odpracujete v tomto roku.

Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku a zamestnanca, ktorý sa trvale stará o dieťa je najmenej päť týždňov (od 2020). Inak základná výmera sú štyri týždne.

https://www.materska-dovolenka.sk/narok-na-dovo...

S prianím pekného dňa,
Lenka