Na koľko dní dovolenky mám nárok?

Zodpovedané
15. júl 2024

Dobrý deň,

môj pracovný pomer začal 1.1. a skončí 31.7. Za 7 mesiacov je môj výmer 14,5 dni dovolenky (33 rokov). V predchádzajúcich mesiacoch som čerpala už 4,5 dni dovolenky.

Vznikne mi za mesiac júl nárok na dovolenku, ak:
V danom mesiaci som pracovala prvé dva dni, jeden deň bol sviatok, čerpala som dovolenku 7 dni a 14 dni OČR - ostali posledné 3 dni do konca mesiaca?

Chcem čerpať za posledné 3 dni zvyšok dovolenky, čo by bolo dokopy 10 dní dovolenky.

Alebo mám celkový nárok od 1.1. do 31.7. len 12,5 dňa?

Akože len za odpracovaných 6 mesiacov. A za júl nemám nárok na žiaden výmer dovolenky.

Ďakujem

Dobrý deň,

máte nárok na 14,5 dní, krátiť sa nebude. Ak ste už vyčerpali 4,5 dňa + 7 dní = 11,5 dňa, zostanú na dočerpanie ešte 3 dni.

S prianím pekného dňa,
Lenka