Na akú výšku materskej mám narok, keď by som otehotnela počas PN?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

syn bude mať na konci januára 3 roky. Keďže mám nejaké zdravotné problémy, tak sa do práce zatiaľ nechystám. Chcela by som ísť na PN.

Ak by som počas PN otehotnela, mám nárok na rovnako vysokú materskú ako pri prvom dieťati?

S tým, že budem len PN, do práce nenastúpim. Zmluvu mám na dobu neurčitú.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám pracovný pomer bude trvať, nebudete mať žiadny príjem zo zamestnania, po RD budete mať iba PN, tak materská sa bude počítať z pravdepodobného príjmu. Materská nebude nižšia ako tá predchádzajúca.

S prianím pekného dňa,
Lenka