Na aké bonusy bude mať nárok môj priateľ po svadbe?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

mám priateľa, budeme sa brať. Z predchádzajúceho vzťahu mám dve deti. Ich otec mi neplatí žiadne výživné. Neboli sme manželia, nemáme súdom určené výživné, ani striedavú starostlivosť.

Priateľ pracuje v zahraničí.

Na čo bude mať môj priateľ po svadbe nárok?

Nárok ohľadom mojich deti.

Má nárok na daňový bonus, prídavky v zahraničí, nejaké príspevky na deti zahraničí?

Budem musieť žiadať ich otca o nejaký súhlas, aby mohol na nich niečo poberať?

Ďakujem

Dobrý deň,

zahraničiu sa venujem okrajovo, informujte sa priamo tam.

Na Slovenku pokiaľ biologický otec nežije s deťmi (s Vami) v jednej domácnosti, tak nárok na daňový bonus nemá, s ním DB neriešite. Na tieto deti máte nárok na Daňový bonus vy, resp. Váš priateľ po svadbe.

S prianím pekného dňa,
Lenka