Muž pracuje v Rakúsku a ja som doma na materskej. Mení sa po novom pre nás niečo ohľadom daňového bonusu?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom daňového bonusu.

Aký budeme mať daňový bobus po novom, keď muž pracuje v zahraniči a máme trojročné a štvormesačné dieťa?

Mení sa v tomto ohľade niečo?

Doteraz bolo možné požiadať o daňový bonus, keďže podával dane aj na SR.

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom tohto som nepostrehla zatiaľ zmeny. Je potrebné počkať aj na uverejnenie zákona do Z.z., aj na metodický pokyn od FS.

V daňovom priznaní by sa mala zohľadniť jeho výška príjmu v zahraničí a podľa toho prepočítať nárok na daňový bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka