Musím zamestnávateľovi oznámiť, že zostávam na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
22. nov 2023

Dobrý deň,

bola som na materskej a hneď po materskej som išla na PN. PN mi už končí a ja neviem ako postupovať ďalej.

Musím zamestnávateľovi oznámiť, že zostávam na rodičovskej dovolenke?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľovi oznamujete každú zmenu čo sa týka aj rodičovskej dovolenky.

Ak Vám končí PN a budete pokračovať na rodičovskej dovolenke, je to potrebné oznámiť Vášmu zamestnávateľovi. Plus uviesť aj predpokladaný deň nástupu na rodičovskú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka