Musím z príležitostného príjmu priznať daň?

Zodpovedané
12. aug 2024

Dobrý deň,

chcela by som si trošku privyrobiť, napríklad 65 EUR.

Musím z toho priznať daň a aj ju odvádzať?

Môžem si privyrobiť aj bez živnosti?

Posielam Vám aj podmienky, ale asi sa mám riadiť podľa našich zákonov a nie českých. Tam som registrovaná.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať príjem z Čiech? T.j. zo zahraničia? Ak áno a ste rezidentom na SK, tak zahraničný príjem je potrebné vysporiadať v SR podaním Daňového priznania.

Povinnosťou daňového rezidenta SR je tak na Slovensku priznať a zdaniť celosvetové príjmy a to pri podaní daňového priznania k dani z príjmu je potrebné uviesť aj príjem zo zahraničia bez ohľadu na to či by bol, alebo nebol tento príjem zdanený v zahraničí.

Ak by ste mali českú živnosť:
https://podpora.financnasprava.sk/867652-Príjem...

Ak myslíte na slovenskú živnosť, tak príjem (z ČR) v rámci slovenskej živnosti vysporiadate tiež v daňovom priznaní.

Citujem z ich stránky:
příjem z aktivity na Amateri.com včas a řádně přizná příslušným úřadům dle finančních a daňových zákonů své země, přičemž je srozuměn s tím, že provozovatel Amateri.com ani jeho zaměstnanci nejsou povinni uživatelovu zákonnou povinnost plnit za něj.

S prianím pekného dňa,
Lenka