Musím si podať žiadosť o dočerpanie rodičovského príspevku?

Zodpovedané
5. júl 2024

Dobrý deň,

do 30.8. som bola na rodičovskej dovolenke. Zamestnala som sa, čerpala dovolenku a následne som na PNke s rizikovým tehotenstvom. Dočítala som sa u vás v poradni, že je možné čerpať PN a rodičovský prispevok zároveň. Teraz som na PNke 4 dni.

Musím si podať nejakú žiadosť o dočerpanie rodičovského príspevku, alebo to plynie automaticky?

Treba sa hlásiť na sociálke a úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste podávali žiadosť o odňanie rodičovského príspevku, tak môžete opätovne požiadať o rodičovský príspevok na ÚPSVaR a rodičovský príspevok budete naďalej poberať do troch rokov veku dieťaťa, prípadne do nástupu na materskú dovolenku. Všetko riešite na ÚPSVaR (úrad práce).

S prianím pekného dňa,
Lenka