Musím pri 50% úväzku odpracovať sviatok počas iného dňa?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

prosím o objasnenie nasledujúcej situácie.

Od 1.4.2023 nastupujem do práce na 50% úväzok. Ústne sme sa dohodli, že budem chodiť do práce v pondelok, utorok a štvrtok.

Čo však v prípade, že na tento deň prípadne sviatok?

Napr. teraz je Veľkonočný pondelok.

Som povinná prísť do práce namiesto pondelka iný deň?

Alebo si mám do dochádzky napísať "sviatok" ako kolegyne so 100% úväzkom?

Na koľko dní dovolenky mám nárok do konca roka, pokiaľ základná výmera dovolenky pri 100% úväzku je 6 týždňov?

Ďakujem

Dobrý deň,

napíšte si do dochádzky ako iné kolegyne "sviatok".

Aj pri práci na kratší pra­covný čas ostáva základná výmera dovolenky v týž­dňoch zachovaná. Zamest­nanec nie je na dovolenke ukrátený.

Ak má zamestnanec pracujúci na skrátený úväzok 5-dňový pracovný týždeň, týždňom dovolenky je 5 pracovných dní.

Ak má zamestnanec prácu rozvrhnutú len na niektoré dni v týždni, týž­dňom dovolenky je počet dní, ktoré odpracuje.

Ak máte nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, potom sa postupuje podľa vzorca.

Pozrite link, tam je to pekne rozpísané:
https://www.minedu.sk/data/att/2932.pdf

S prianím pekného dňa,
Lenka