Musím pozastaviť rodičovský príspevok, aby sa mi obnovilo nemocenské poistenie a mohla som si uplatniť platenú PN?

Zodpovedané
1. dec 2023

Dobrý deň,

predčasne ukončujem rodičovskú dovolenku a nastupujem do práce, kde si čerpám dovolenku. Zo zdravotných dôvodov idem na PN.

Musím pozastaviť rodičovský príspevok, aby sa mi obnovilo nemocenské poistenie a mohla som si uplatniť platenú PN?

Alebo sa mi obnoví nemocenské poistenie automaticky nástupom do práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď prerušíte rodičovskú dovolenku u zamestnávateľa, budete čerpať dovolenku, budete na PN, rodičovského príspevku sa to netýka. Rodičovský príspevok vypláca ÚPSVaR a budete ho poberať naďalej.

Súbeh rodičovského príspevku a PN je možný.

S prianím pekného dňa,
Lenka