Musím podať daňové priznanie, keď som v 12/2023 ako SZČO nič nezarobila?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

minulý rok som bola celý na úrade práce a v decembri som si otvorila živnosť. Začala som zarábať až od januára, v decembri som nezarobila nič.

Musím podať daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste nemali žiadny zdaniteľný príjem a teda nemáte povinnosť podať daňové priznanie, tak ho podať nemusíte.

Ale odporúča sa podať (elektronicky) čestné vyhlásenie, t.j. pár riadkový list, v ktorom svojmu DÚ oznámite práve to, že ste nedosiahli zákonnú výšku príjmov na podanie priznania. Môžete - nemusíte.

S prianím pekného dňa,
Lenka