Musím podať daňové priznanie, keď sa starám o ZŤP osobu?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

za minulý rok som dostávala len peniaze z úradu práce. 3 mesiace som mala transfer podpory z Nemecka a potom som dostávala príspevok na opatrovanie cca 400 eur. To mi platí úrad práce, keďže sa starám o ZŤP osobu.

Musím podať daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak poberáte príspevok za opatrovanie - štátna dávka, tak ten nepodlieha dani, čiže netreba podávať daňové priznanie a ani registráciu na DÚ. Ak robíte osobnú asistentku pre ZŤP, tam je potreba registrovať sa na DÚ a potom podať daňové priznanie. Podpora tiež nepodlieha dani.

S prianím pekného dňa,
Lenka