Musím počítať s 2-mesačnou výpovednou dobou?

Zodpovedané
18. aug 2023

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá sa mi končí v lete 2024. U môjho zamestnávateľa, od ktorého som odchádzala na materskú som riadne zaevidovaná a miesto mám podržané. Avšak naskytla sa mi pracovná príležitosť na TPP u iného zamestnávateľa už teraz, ktorú by som rada prijala a teda u môjho pôvodného by som rada podala výpoveď.

Musím počítať s 2-mesačnou výpovednou dobou, alebo existuje nejaká výnimka a bude mi braná do úvahy výpoveď dohodou?

Nepotrebujem za seba nájsť náhradu, ani zaškoliť nového zamestanca.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete sa dohodnúť so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru dohodou. Ak by súhlasil, nemusíte podávať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou. Výpoveď dohodou nie je.

S prianím pekného dňa,
Lenka