Musím po tetovaní vydať doklad?

Zodpovedané
6. jún 2024

Dobrý deň,

mňa by zaujímalo ako je to s oblasťou podnikania pri tetovaní.

Podniká sa formou živnosti, s.r.o.?

Je osoba, ktorá vykonáva tetovanie po tetovaní dať nejaký daňový doklad?

Je nutné vydať faktúru, pokladničný blok alebo niečo?

Dá sa overiť či daný doklad je aj ozaj zaúčtovaný (ako pokladničný blok v bločkovej lotérii)?

Ako postupovať, ak to majú dať a nedali?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže byť aj živnosť aj s.r.o.

Minimálne je nutný príjmový pokladničný doklad, musí obsahovať všetky náležitosti účtovného dokladu. Nemôže ho vystavoviť daňovník, ktorý má povinnosť evidovať tržby cez ERP. Keďže služba ako tetovanie som nenašla medzi službami, ktoré musia mať erp, tým pádom nepodlieha povinnosti viesť tržby na ERP - plne postačí vypísanie príjmového pokladničného dokladu. Faktúru vystavuje hlavne platiteľ dph, ale môže aj neplatiteľ DPH.
Ak Vám nevystavili žiadny doklad, môžete upovedomiť Finančnú správu.

S prianím pekného dňa,
Lenka