Musím platiť daň, keď som predala hry na PS4 konzolu?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

v minulosti som predala hry na PS4 konzolu. Hry, ktoré boli nadobudnuté, som nadobudla ako fyzická osoba nie ako podnikateľ.

Musím z toho platiť daň?

Do daňového priznania som to neuviedla.

Môže byť z toho niečo?

Ďakujem

Dobrý deň,

dani z príjmov podlieha iba príjem z predaja hnuteľnej veci, ktorú mal daňovník ako predávajúci zaradenú v obchodnom majetku a odo dňa jej vyradenia z obchodného majetku do dňa predaja neuplynulo minimálne 5 rokov.

Vy ste predali osobný majetok, ktorý nebol zahrnutý v podnikaní v obchodnom majetku, preto takýto príjem je oslobodený od dane z príjmov a ani sa neuvádza do daňového priznania.

Viď.:
https://podpora.financnasprava.sk/531745-Príjmy...

S prianím pekného dňa,
Lenka