Musím platiť aj odvody z podnikania, keď sú odvody platené zo zamestnania?

Zodpovedané
5. júl 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná na TPP a zároveň mám spoločnosť s ručením obmedzeným, kde som spoločník a aj konateľ. Príjmy zo s.r.o. mám vyplácané raz ročne a z príjmu odvádzam daň.

Ako je to s odvodmi?

Bola som v tom, že keďže sú platené zo zamestnania, tak z príjmu z podnikania sa neplatia.

Ďakujem

Dobrý deň,

boli Vám vyplatené príjmy z dividendy (podiel zo zisku)?

Ak áno, tak sa z takýchto príjmov platí 7 % zrážková daň. Zrazenú daň spoločnosť uhradí do 15 kalendárnych dní po skončení mesiaca, kedy bol vyplatený podiel na zisku a zároveň spoločnosť dovtedy podá tlačivo: Oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou.

S prianím pekného dňa,
Lenka