Musí sestra podávať daňové priznanie aj na Slovensku?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

sestra pracovala v uplynulom roku 2 mesiace na Slovensku a zvyšok príjmu mala v zahraničí, v rámci EÚ. Tam má už rok svoje aktivity a sociálne zabezpečenie. Nenachádza sa však na Slovensku a ani sem neplánuje v blízkej dobe zavítať. Preto by som jej chcela pomôcť.

Musí sestra podávať daňové priznanie aj na Slovensku?

Prípadne k 2 mesiacom prirátať aj zahraničné?

Ak áno, môžem za ňu podať daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňové priznanie k dani z príjmov je povinný podať daňovník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2022 presiahli sumu 2 289,63 eur a ak bol príjem zo zahraničia.

Do DP zahrnie všetky príjmy aj príjem zo zahraničia, nielen zo Slovenska. Ak chcete za ňu podať DP, tak je potrebné splnomocnenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka