Musí mi zamestnávateľ poslať zápočtový list, ak som ukončil pracovný pomer v deň nástupu?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Musí mi zamestnávateľ poslať zápočtový list, ak som ukončil pracovný pomer v deň nástupu a nedostal som od jeho žiadne peniaze?

Musím mať zápočtový list na daňové priznanie z práce, kde som bol na dohodu týždeň?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste vôbec neodpracovali daný deň a neboli ste ani prihlásený do Sociálnej poisťovne (ak bol aj prihlásený ale zamestnávateľ stornoval prihlášku), tak zápočtový list nemá aký poslať.
Zamestnávateľ nie je zo zákona povinný vydať zamestnancovi po skončení dohody potvrdenie o zamestnaní (zápočtový list).

Zamestnávatelia posielajú Potvrdenia o príjme za rok 2023, kópie z nich prikladáte k Daňovému priznaniu.

S prianím pekného dňa,
Lenka