Musí manžel dokladovať poberanie rodičovského príspevku svojej manželky?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Zamestnanec si chce uplatniť v ročnom zúčtovaní dane za rok 2023 nezdaniteľnú položku na manželku. Tá však celý rok poberala rodičovský príspevok.

Musí to dokladovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí priložiť rodný list dieťaťa a sobášny list (stačia kópie), nakoľko rodičovský príspevok nevstupuje do vlastného príjmu manželky.

V rodnom liste dieťaťa sa pozerá na vek dieťaťa. Sobášny list je dôkazom, že ste manželmi. Tým pádom preukazujete nárok na nezdaniteľnú časť na manželku.

S prianím pekného dňa,
Lenka