Musí byť vo výpovedi spomenutá aj výška odstupného?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

V prípade výpovede zo strany zamestnávateľa podľa § 63 ods. 1 písm. a bod 2 ZP, musí vo výpovedí byť presne spomenutá aj výška odstupného?

Stačí, keď bude spomenutý len dôvod a to: § 63 ods. 1 písm. a bod 2 ZP?

Z tohoto dôvodu potom súvisí automaticky aj výška odstupného.

Ďakujem

Dobrý deň,

výška odstupného môže byť uvedená, ale nemusí. Podstatné je uvedenie konkrétneho § - §63 Zákonník práce. Následne sa postupuje podľa §76 Zákonníka práce.
https://www.autora.sk/zz/2001/311/#76_Odstupn

S prianím pekného dňa,
Lenka