Môžeme súčasne poberať materský a rodičovský príspevok?

Zodpovedané
Dnes o 09:30

Dobrý deň,

na staršiu dcéru máme predĺžený rodičovský. Plus máme 2-mesačného syna a chcem ísť ako otec na materskú.

Môžeme súčasne poberať rodičovský príspevok a aj materskú dávku?

Ako dosiahnem plnú materskú, keď som zamestnaný už cca 3 roky v tej istej firme?

Bol som sa opýtať v Sociálnej poisťovni, že chcem dobrovoľne zaplatiť nemocenské poistenie kvôli maximálnej materskej. Pani mi povedala, že sa nedá. Vraj mám z práce poistenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh materského a rodičovského príspevku.

Nie je možné, aby matka poberala rodičovský príspevok a vy = otec súbežne materské na mladšie alebo staršie dieťa.

Popri trvajúcom pracovnom pomere Vás nezaregistrujú na dobrovoľné nemocenské poistenie, aby ste si sám doplatil nemocenské poistenie. Táto možnosť nie je už popri existujúcom nemocenskom poistení. Nemocenské poistenie máte z pracovného pomeru.

Pre Vás, aby ste mohli mať vyššiu materskú by bolo možnosťou, aby zanikol súčasný pracovný pomer a vznikol nový pracovný pomer s vyšším príjmom, aby sa odviedlo nemocenské poistenie za viac ako 90 dní ideálne u iného zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka