Môžeme presunúť rodičovský príspevok na manžela s tým, že ja dám v práci výpoveď a pôjdem na podporu?

Zodpovedané
5. júl 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskej dovolenke (poberám rodičovský príspevok na ročnú dcérku). Predtým som bola na materskej so starším synčekom, ktorý bude mať v júli 3 roky. Som zamestnaná na TPP od 1/2020, avšak v práci už pre mňa nemajú miesto.

Môžeme presunúť rodičovský príspevok na manžela s tým, že ja dám v práci výpoveď a pôjdem na podporu?

Koncom roka by som mala mať nové miesto, ale rada by som využila podporu, keďže mám na ňu nárok.

Ako to urobiť čo najlepšie tak, aby som mala čo najlepšiu výšku podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

so zamestnávateľom sa potrebujete dohodnúť na ukončení pracovného pomeru, plus aby súhlasil s čerpaním dovolenky.

Postup nájdete napríklad v linku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka