Môžem zo dňa na deň prejsť z PN na OČR?

Zodpovedané
4. sep 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná, aktuálne na PN, no syna čaká operácia.

Môžem zo dňa na deň prejsť z PN na OČR?

Ak áno, tak obvodná mi ukončí PN a nasledujúci deň musím ísť za pediatrom?

Alebo mi dá OČR už lekár v nemocnici, kde bude syn operovaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

OČR (dlhodobú OČR) Vám vystaví lekár v nemocnici, ale až po skončení synovej hospitalizácie, kde bol syn najmenej 5 dní hospitalizovaný, a to v deň jeho prepustenia z nemocnice. Potreba ošetrovania v tomto prípade musí trvať najmenej 30 dní.
OČR by Vám skôr vystavili iba v tom prípade, že by išlo o závažnú diagnózu.

Viac nájdete aj na stránke SP:
https://www.socpoist.sk/kto-som/zivnostnik-szco...
rozklinite ikonu +

S prianím pekného dňa,
Lenka