Môžem žiadať potvrdenie o príjme za jediný odpracovaný deň?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

minulý rok som u bývalého zamestnávateľa odpracovala len 1 deň. Resp. vyčerpala som 1 deň dovolenky. Vrátila som sa po 3 rokoch materskej a rodičovskej dovolenky, potom ma prepustili - výpoveď dohodou. Zamestnávateľ mi však neposlal potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za uvedený deň.

Mám to od neho žiadať?

Bude to potrebné k daňovému priznaniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadajte zamestnávateľa o vystavenie Potvrdenia o príjmoch. Je povinný Vám ho vydať do 10.02.2023, ak o to požiadate najneskôr 05.02. (06.02.2023). Ak o Potvrdenie nepožiadate, tak má čas Potvrdenie o príjmoch vydať do 10.03.2023.

Kópiu Potvrdenia priložíte ako prílohu k Daňovému priznaniu.

S prianím pekného dňa,
Lenka