Môžem žiadať o materskú, keď som si prerušila rodičovský príspevok?

Zodpovedané
2. okt 2022

Dobrý deň,

máme 20-mesačnú dcéru, s ktorou išiel manžel na materskú od 9/2022. Ja som tehotná a druhé dieťa sa má narodiť v decembri tohto roka. Tým, že išiel manžel na materskú so staršou dcérou, tak ja som si prerušila rodičovský príspevok.

Budem si môcť požiadať o materské na druhé dieťa?

Ešte podotýkam, že zamestnaná nie som. Pracovný pomer mi skončil na dobu určitú 11/2020. Tým, že manžel išiel teraz na materskú so staršou, tak som sa musela nahlásiť do evidencie uchádzačov o prácu na ÚPSVAR.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemocenské poistenie Vám skončilo ku dňu nástupu na rodičovskú dovolenku (nemocenské poistenie bolo prerušené a už sa neobnovilo k 11/2020) a odvtedy ste poistená neboli. Poistenie musí byť aktívne v čase vzniku nároku na materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka