Môžem ukončiť pracovný pomer aj počas PN?

Zodpovedané
24. júl 2024

Dobrý deň,

od 21.12.2023 som na PN z riadneho pracovného pomeru, chcem ho však ukončiť dohodou k 31.7.2024. PN mi stále beží.

Môžem ukončiť pracovný pomer aj počas PN?

Preplatí mi v tomto prípade zamestnávateľ zvyšok dovolenky?

Pretože kým ma zamestnávateľ eviduje na PN nemôže zrejme za mňa poslať do SP príjem - preplatenie DOV.

Považovalo by sa to ako mzda za odpracované dni?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete ukončiť pracovný pomer aj počas PN, ak s dohodou o ukončení pracovného pomeru bude súhlasiť zamestnávateľ.

Pokiaľ budete na PN, tým pádom Vám dovolenku pri ukončení pracovného pomeru preplatia (povinnosť zo zákona). Odvody do Sociálnej poisťovne nebudú odvedené, nakoľko počas PN sa odvody na sociálne poistenie neplatia. Vtedy býva odvedené iba úrazové poistenie a zdravotné poistenie a daň. V takomto prípade na výplatnej páske sa uvedie: odpracované dni = 0.

S prianím pekného dňa,
Lenka