Môžem si uplatniť OČR na mladšiu dcéru, na ktorú manželka poberá rodičovský?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

máme dve dcéry. Na 2-ročnú dcéru manželka poberá rodičovský príspevok, staršia 3-ročná chodí do škôlky.

Môžem si uplatniť OČR aj na mladšiu dcéru, na ktorú manželka poberá RP?

Ďakujem

Dobrý deň,

ošetrovné je nemocenská dávka poskytovaná z dôvodu osobného a celodenného ošetrovania:

  • chorého príbuzného v priamom rade - rodič, starý rodič, prastarý rodič, dieťa, vnúča, pravnúča...,
  • chorého dieťaťa, ktoré nie je príbuzný v priamom rade - osvojené alebo zverené do starostlivosti na základe rozhodnutia príslušného orgánu, vlastné alebo osvojené dieťa - manžela/manželky,
  • chorého súrodenca,
  • chorého manžela, chorej manželky,
  • chorého rodiča manžela (manželky).

Na OČR môže ísť manžel v prípade, že je nemocensky poistený.

S prianím pekného dňa,
Lenka