Môžem si uplatniť daňový bonus na dieťa v Čechách?

Zodpovedané
11. máj 2023

Dobrý deň,

som daňový rezident v ČR, trvalý pobyt mám v SR (prechodný v ČR).

Môžem si uplatniť daňový bonus na dieťa v ČR, keď manželka pracuje v SR?

Tam aj poberá daňový bonus na dieťa (trvalý pobyt má tiež v SR).

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete si uplatniť v zahraničí zvýhodnenie na dieťa, ktoré Vám umožňuje daňová legislatíva platná v zahraničí a nemá to vplyv na uplatnenie daňového bonusu na dieťa na území SR.

Ak splníte nároky, môžete poberať daňový bonus v Čechách podľa českej legislatívy. Na uplatnenie daňového bonusu na Slovensku, daňovník (manželka) preukazuje splnenie podmienok zákona o dani z príjmov platného v SR.

S prianím pekného dňa,
Lenka