Môžem si uplatniť daňový bonus, keď som začala robiť v 9/2022 na dohodu a mesačne zarobím 330 eur?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom daňového bonusu.

Je možné uplatniť si daňový bonus na 2 deti do 15 rokov, keď som v septembri 2022 začala pracovať na dohodu a mesačne zarobím v čistom 330 eur?

Ak áno, aká by bola jeho mesačná výška?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte čistú mzdu 330 eur, v hrubom by ste mali mať 380 eur pri uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane.

Z hrubej mzdy 380 eur máte nárok na daňový bonus. Pri dvoch deťoch do 15 rokov by to bola výška 88,85 eur mesačne.

S prianím pekného dňa,
Lenka