Môžem si rozdiel doplatiť ako samoplatca?

Zodpovedané
10. apr 2024

Dobrý deň,

som po materskej dovolenke a plánujem dať v práci výpoveď v skúšobnej dobe. Do SP sa mi zaráta 30 dní. Do novej práci mám nastúpiť o 20 dní.

Môžem ten rozdiel 20 dní doplatiť ako samoplatca?

Zbieram dni na druhú materskú, nakoľko mi pred prvou pracovný pomer zanikol (2020).

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete sa zaregistrovať v Sociálnej poisťovni na dobrovoľné nemocenské poistenie po skončení pracovného pomeru. Následne sa odhlásiť z neho pred začatím nového pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka