Môžem si pri podaní daňového priznania požiadať o vrátenie dane z dohody?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

celý rok 2022 som pracovala na pracovnú zmluvu a súčasne som mala uzatvorenú dohodu o vykonaní práce u iného zamestnávateľa. V hlavnom pracovnom pomere si mesačne uplatňujem NČZD na daňovníka. Pri dohode si túto NČZD neuplatňujem.

Môžem si pri podaní daňového priznania požiadať o vrátenie dane z dohody?

Ďakujem

Dobrý deň

výška NČZD na daňovníka pre rok 2022 je 4 579,26 eur. Ak ste si ju v hlavnom pracovnom pomere neuplatnili celú (napr. boli ste nejaký časť na PN, mali nižšiu mzdu), môže Vám pri Ročnom zúčtovaní alebo pri podaní Daňového priznania vyjsť preplatok na dani z dohody.

S prianím pekného dňa,
Lenka