Môzem si nechať preplatiť zostatkovú dovolenku i napriek tomu, že ja som iniciátor ukončenia pracovnej zmluvy?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

12.2.2024 ukončujem pracovnú zmluvu so zamestnávateľom z dôvodu presťahovania sa do iného mesta. Od roku 2021 som na materskej dovolenke. Pracovala som ako učiteľka a počet zostatkovej dovolenky sa mi za ten čas navýšil.

Môžem si nechať preplatiť zostatkovú dovolenku i napriek tomu, že ja som iniciátor ukončenia pracovnej zmluvy?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak ste nečerpali dovolenku, tak pri ukončení pracovného pomeru Vám zostatok nevyčerpanej dovolenky preplatia - § 116 ods. 3 Zákonníka práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka