Môžem si čerpať dovolenku aj po hodinách?

Zodpovedané
3. mar 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o čepaní dovolenky.

Môžem si čerpať dovolenku aj po hodinách?

Napríklad každý druhý deň po 2 hodiny kvôli fyzioterapeutovi. Paragrafov mám málo.

Ak áno, koľko hodín má jeden deň dovolenky, ak pracujem 8,5 hodín (od 6.00 do 14.30)?

Jeden deň 8 hodín dovolenky, ktoré by som si mohla rozložiť na 4 dni po 2 hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, dňom dovolenky je taký počet hodín, ktorý pripadá na pracovnú zmenu zamestnanca.

Dokonca by zamestnávateľ nemusel súhlasiť ani s čerpaním pol dňa dovolenky.
Zákonník práce, pozrite § 100-111
https://www.autora.sk/zz/2001/311/#100_Dovolenka

S prianím pekného dňa,
Lenka