Môžem sa stať SZČO od 1.1.2025 a od tohto dňa začať podnikať?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môžem sa stať SZČO od 1.1.2025, t.j od tohto dňa začať podnikať?

Teda v decembri ísť na živnostenský úrad a nahlásiť začiatok podnikania od 1.1.2025, vrátane tohto dňa.

Nevadí, že to je sviatok?

Ak chcem pozastaviť živnosť, koľko vopred to môžem nahlásiť na živnostenský úrad?

Napr. môžem už v marci nahlásiť, že chcem od 1. júla pozastaviť živnosť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete ísť na živnostenský úrad aj skôr a v žiadosti uvediete dátum, resp. deň začatia podnikania. Takisto to platí aj pri prerušení, dobu pozastavenia musíte uviesť presne = od – do.

S prianím pekného dňa,
Lenka