Môžem sa prihlásiť na dobrovoľné poistenie na 4 mesiace a potom ho zrušiť?

Zodpovedané
23. jan 2024

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke, dcérka má 13 mesiacov. Pracovný pomer mi skončil počas materskej 12/2022.

Aby som mala nárok na materské v prípade druhého bábätka, môžem sa prihlásiť na dobrovoľné poistenie napríklad na 4 mesiace a potom ho zrušiť?

V prípade otehotnenia hneď začať znova platiť, aby mi vyšiel nárok na materské?

Môžem napríklad platiť minimálne odvody na začiatku a potom ako zistím, že som tehotná začať platiť vyššie poistné, aby mi vyšla lepšia materská?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedený postup je úplne v poriadku.

S prianím pekného dňa,
Lenka